Loading...
Facebook Google
X
Download Free e-book with 13 Journey Healing Stories

EMOTSIONAALNE HEAOLU

Minevikutraumadest tervenemiseks pead sa kogema andestust

Inimesed, keda on tõsiselt väärkoheldud, väidavad tihtipeale, et nad ei andesta kunagi sellele, kes seda neile tegi. Nad pigem surevad kui andestavad. See otsus võib muutuda, kui saabub taipamine, et andestamine on kingitus iseendale.

Andestus ei tähenda, et pead heaks kiitma kellegi vägivaldset või pahatahtlikku käitumist. Samuti ei tähenda see, et lubad sellisel käitumisel enda suhtes korduda. Valu põhjustanud käitumine ise võib olla andestamatu. Rännaku intensiivseminar näitab sulle, kuidas pääseda ligi vana valuga seotud rakumälestustele ja andestada – nii iseendale kui ka selle inimese hingele, kes sulle haiget tegi. See vabastab sind kannatuste küüsist.

Oma emotsionaalse valuga seotud lugude pidev ketramine võib kahjustada meie tervist. Iga kord, kui me oma lugu räägime, ükskõik kas oma peas või kõva häälega, elavdame me neid emotsioone ja need ujutavad üle kõik rakud meie kehas.

Emotsioonid on tegelikult energia liikumine

Emotsioonid tulevad ja lähevad. Näiteks lapsed võivad ühel hetkel südamest nutta ja järgmisel juba naerda. Ometi on paljud meist oma minevikukogemuste tõttu võtnud omaks strateegiad, mis panevad meid oma emotsioone alla suruma või vältima – keelates seega endale oma tegelikke tundeid. Vahel me isegi hoiame kinni või takerdume mõnda kindlasse emotsiooni. Kui tundeenergiates tekib seisak või neid eitatakse, omab see meie elule väga tugevat negatiivset mõju.

Mõnedel emotsioonidel on tervendavad omadused. Mõned teised võivad pideva kordumise korral häirida keha loomulikku tervenemistsüklit. Andestus katkestab selle kahjuliku toime ja kutsub meid salvestama endasse uusi eluterveid uskumusi, mis on kooskõlas meie kõrgeima ja sügavaima tervenemisega.

Paljud inimesed kardavad oma emotsioone

Loomad teevad mõnikord midagi, mida inimesed ei tee. Gepardi eest põgenema pääsenud antiloop raputab põgenemise käigus tekkinud üleliigse adrenaliini endast välja.

Inimesed seevastu ei vabasta pärast traumade ja tugevate emotsioonide kogemist oma üleliigseid energiaid, sest meie sotsiaalne keskkond on meid õpetanud neid endas tagasi hoidma. Loomulikul teel vabanemise asemel salvestuvad emotsioonid rakumälestustena, kus nad kahjustavad meid alateadlikul tasandil. Selle tulemusel mõjutavad meie allasurutud hirmud suurel määral igat otsust, mis me elus teeme. Me teeme järjekindlalt enda parimate huvidega vastuolus olevaid valikuid, isegi mõistmata, miks. Need mustrid ja käitumised saboteerivad meie elu igal tasandil.

Kuni ühel päeval me ärkame

Mõne sündmuse tulemusel tekkinud selgusehetk või dramaatiline kogemus võib aidata meil päriselt taibata, et me ise vastutame oma tervenemise ja õnne eest. Me ei saa enam kedagi teist süüdistada ega väljastpoolt abi otsida. Selle asemel peame õppime, kuidas vabastada minevikusündmuste käigus kehasse salvestunud energiablokeeringud elutervel moel. See annab võimaluse elada emotsiooniderikast elu terve ja vabana.

Meie kultuuri uskumussüsteemid võivad samuti meie elu olulisel määral mõjutada. Paljusid meist ei ole õpetatud, kuidas oma emotsioonienergiat elutervel moel väljendada, eriti mis puutub traumadega seotud tugevatesse tunnetesse. Selle tulemusel võime muutuda oma sügavate tunnete suhtes allergiliseks ja elada emotsioonide skaala keskosas – vältides nii skaala negatiivset kui ka positiivset otsa. Seega kohandame me end elama keskpärast elu.

Mõned näited, kuidas me end keskpäraselt olles tunneme:

 • Vihasena
 • Hästi
 • Kenasti
 • Pole viga
 • Kurvalt
 • Normaalselt
 • Pettunult

Sügavamad emotsioonid kuuluvad aga "Keelatud tsooni" ning me ei pääse neile ligi. Mõned näited sellistest emotsioonidest:

 • Kirg
 • Raev
 • Iha
 • Vihkamine
 • Armastus
 • Lein
 • Vaimustus
 • Tulihingelisus

Need intensiivsemad ja mahlakamad tunded hirmutavad osasid inimesi, sest nad seostavad nendega ebaterveid käitumisviise. Näiteks kui keegi on näinud, kuidas raevus inimene teist inimest lööb või talle füüsiliselt haiget teeb, siis alateadlikul tasandil seostab ta raevu eranditult füüsilise vägivallaga. Seega tähendab raev tema jaoks vägivalda. Nii on raev tema jaoks keelatud emotsioon, sest ta näeb raevu alati hävitava ja purustava energiana.

Me peame õppima emotsioone käitumisest eraldama

RÄNNAKU INTENSIIVSEMINAR ÕPETAB SULLE SEDA

Rännak pakub lihtsat ja tõhusat viisi, kuidas pääseda ligi alateadlikele programmidele, mis meie elu juhivad. Sa õpid selgeks lihtsa meetodi, mille abil vanad, mittetoetavad harjumused välja juurida ning teha ruumi uuele teadlikkusele. Tänu sellele oled vaba oma tundeid täielikult tundma, käitudes seejuures vastutustundlikult. Seminaril õpid, kuidas:

KASVATA OMA EMOTSIONAALSET INTELLIGENTSUST

Rännaku intensiivseminaril õpid, kuidas eraldada oma tegusid tunnetest ja väljendada end elutervemalt. Pole vaja enam teeselda, suruda alla emotsioone ega peita tegelikke tundeid ebatervete harjumuste või käitumismustrite taha. Kui hakkad puhastama oma alateadlikku uskumussüsteemi, siis paranevad nii sinu emotsionaalne kui ka füüsiline tervis. Kõik su otsused hakkavad teenima sinu kõrgeimat ja sügavaimat tervenemist. Sa elu muutub rõõmsaks ja tähendusrikkaks, kõigi inimeste hüvanguks.

Emotsioonid aitavad luua kontakti oma hingega

Läbi andestuse ning koos armastuse ja toetusega võime me õppida vaatama otsa isiklikele deemonitele, andestama endale oma inimlikud "eksimused" ja tähistama oma taasleitud vabadust.


ASTU ESIMENE SAMM RÄNNAKU INTENSIIVSEMINARIL

Kolmepäevane intensiivseminar muudab su elu igaveseks. Esimene samm on sinu valmisolek ja julgus rääkida oma isikliku kogemuse tõde ja paljastada oma minevik. Nähes tõde läbi omaenda hingevalguse, saad sa endale ja teistele andeks anda ja kõigis oma elu valdkondades täielikult terveneda.

Sa mõistad end lõpuks sellisel määral, millest sa varem isegi unistada ei osanud. Ja sa lood oma emotsionaalse ja füüsilise tervise vahel ümberlükkamatu sideme – mõistes täielikult, et üks mõjutab teist.

Seminaril õpitud võtted toetavad su õnnetunnet, füüsilist ja vaimset tervist, suhteid, spirituaalset ärkamist ja jõukust kogu su ülejäänud elu. Kõik need aspektid on omavahel lahutamatult seotud. Ühes valdkonnas kogetud tervenemine kandub edasi ka teistesse. Kui alustad teadlike valikute tegemist, saad lõpuks hakata elu nautima täiel rinnal.

On aeg võtta vastutus oma heaolu eest ja pühenduda enda tervenemisele

Rännaku intensiivseminar Brandon Baysiga

 

Journey Intensive with Brandon Bays & Arnold Timmerman
Tallinn, Estonia

LOE EDASI

Conscious Company Ltd.
t/a The Journey
PO Box 356
Bridgend CF31 9NS
UK
© Copyright 2024, The Journey - all rights reserved.
design by mmp, code by The Journey