Loading...
Facebook Google
X
Download Free e-book with 13 Journey Healing Stories

TEADLIKUD SUHTED JA ÕNNELIKKUS

Meie planeedil elab praegu umbes 7.4 miljardit inimest

Kuigi inimesi on planeedil rohkem kui kunagi varem, on iroonilisel kombel ka rohkem üksindust. Õnnelikkus ei ilmselgelt numbrite mäng.

Paraku on paljud meist langenud selle muinasjutu ohvriks, et ühel päeval tuleb keegi, kes meid päästab ja õnnelikuks teeb. Me igatseme oma "hingesugulase" järele, lootes, et siis kaovad imekombel kõik meie probleemid. Või vahest mängime me hoopis päästjat, kaitstes teisi nende enda ja elu eest. Tõde on see, et üksi neist lugudest ei too püsivat ja igavest õnnetunnet. Me peame hoopis mõistma, et eluterve suhe on "sisemine töö", mis algab iseendast.

Teekond õnneni

Ühel elu pöördelisel hetkel me saame aru, et me ise vastutame oma õnne ja tervenemise eest. Seda taibates on meil jõud teha vabadusest tulenevaid otsuseid ning õppida liikuma elu pakutavate võimaluste poole, juhendatuna oma sisemisest tarkusest.

Kuni selle hetkeni oleme me tasakaalust väljas ning tunneme pettumust ja üksildust

Meile korrutatakse pidevalt, et enda armastamine on eelduseks sellele, et meil oleks head suhted teiste inimestega. Ja kui me siis iseenda vajadused esikohale paneme, öeldakse meile, et oleme isekad ja nartsissistlikud. See põhjustab segadust ja vastuolulist käitumist. Segaduses olles hakkame otsima välist luba ja heakskiitu, püüdes alati panna teiste inimeste ootused enda omadest ettepoole. Meie ainus lootus on, et teiste soovid oleks kooskõlas meie seesmiste vajadustega.

Kui me ei armasta tõeliselt iseennast, ei saa me armastada kedagi teist

Teiste inimeste vajaduste esikohale tõstmine teeb meid harva tõeliselt õnnelikuks. Me tunneme hoopis pahameelt ja oleme kibestunud, kui teine inimene ei toimi nii, nagu me õigeks peame. See on nii iseenda kui ka teise inimese kuritarvitamise nõiaring.

Probleem on tihtipeale selles, et me ei oska vastata küsimusele "Mis mind õnnelikuks teeb?" Miks me ei oska? Miks me oleme jäänud uskuma arusaama, et keegi teine saab täita kõik meie vajadused? Kes üldse tuli välja mõttega, et keegi teine saab olla meie "teine, parem pool"?

Enda sisemise tarkuse kuulamine on lahendus

Enamikku meist ei ole kunagi julgustatud kuulama oma intuitsiooni või laskma oma kehatarkusel end juhendada. Ühiskond on hoopis meie ajusid loputanud ja meid on programmeeritud läbi hirmu ja võimu järgima teiste uskumusi. Selle tulemusel oleme lakanud usaldamast omaenese seesmist "kompassi".

Millised on meie uskumuste otsesed allikad?

  • 1. Perekond
  • 2. Kultuur
  • 3. Religioon
  • 4. Sugu
  • 5. Isiklikud kogemused
  • 6. Meedia
  • 7. Ühiskond
  • 8. Eeskujud
  • 9. Töökaaslased
  • 10. Sõbrad jne

Suhted on meie transformatsiooni proovikiviks

Kogu oma otsustusvõime üleandmine kellegi teise kätesse, kartes muidu ilma jääda nende armastusest või heakskiidust, võib meid teha väga jõuetuks. Suhetes saab seetõttu hästi testida oma tahtejõudu ja pühendumust oma transformatsioonile, sest kuuluvustunne annab inimesele kui karjaloomale ellujäämise turvatunde.

Maslow inimvajaduste hierarhia illustreerib inimese kasvuetappe. Maslow kirjeldab mustrit, mille järgi inimese motivatsioon tavaliselt liigub, alustades füsioloogilistest vajadustest püramiidi madalaimal astmel.

KÕIGEPEALT TULEB RAHULDADA OMA BAASVAJADUSED

Liigina juhindume oma instinktist rahuldada kolme tüüpi baasvajadusi:


Nende vajaduste olulisus on igaühe jaoks erinev ning samuti ajas muutuv, sõltudes muudest teguritest. Vaadates Maslow inimvajaduste hierarhiat ja kolme instinktiivset baasvajadust, on selge, et kui meie baasvajadused pole rahuldatud, ei ole meil võimalik kellegagi õnnelikus suhtes olla, kõige vähem iseendaga.

Iseendaga konfliktis olemine tekitab valu, mis kandub edasi kõigisse meie suhetesse, luues kõigi poolte jaoks toksilise õnnetu-olemise kokteili.

Rännaku intensiivseminaril õpid sa armuma enda tõelisse minasse ning tundma ära oma tegelikud soovid ja vajadused, nii et sa tead kindlalt, mis sind õnnelikuks ja rahulolevaks teeb.

SA KOGED TULEMUSLIKKU ISIKLIKKU PROTSESSI, MIS:

Pane ennast esimeseks ja loo teistega teadlikud suhted

Kui oled loonud teadliku uskumussüsteemi ja andnud endale täieliku loa hoolitseda oma vajaduste eest kõigil tasanditel, saad hakata mõtlema elutervetele ja rahuldustpakkuvatele suhetele teistega.

Sa saad samaaegselt valida suhte iseendaga ja suhte teistega, ilma et need peaksid teineteist välistama. Sa ei pea kõike lõpuni teadma ja oskama, enne kui saad õppida teise inimesega koos olles tervenema ja kasvama. Teadliku suhte loomiseks peab kumbki inimene tegema otsuseid, mis toetavad tema enda õnnetunnet ja rahuldust – ning soovima seda sama ka teisele.

Armastus iseenda ja teiste vastu hävitab üksindustunde

Kolmepäevane intensiivseminar muudab su elu igaveseks. Sa mõistad end lõpuks sellisel määral, millest sa varem isegi unistada ei osanud. Ja sa lood oma emotsionaalse ja füüsilise tervise vahel ümberlükkamatu sideme – mõistes täielikult, et üks mõjutab teist. See annab sulle julguse ja oskuse minevikuga rahu teha, rääkida enda isikliku kogemuse tõde ning andestada endale ja teistele, nii et saad lõplikult terveneda kõigis oma elu valdkondades.

Seminaril õpitud võtted toetavad su õnnetunnet, füüsilist ja vaimset tervist, suhteid, spirituaalset ärkamist ja jõukust kogu su ülejäänud elu. Kõik need aspektid on omavahel lahutamatult seotud. Ühes valdkonnas kogetud tervenemine kandub edasi ka teistesse. Kui alustad teadlike valikute tegemist, saad lõpuks hakata elu nautima täiel rinnal.

Pühendu oma tervenemisele. Võta vastutus oma õnne eest.

Rännaku intensiivseminar Brandon Baysiga

 

Journey Intensive with Brandon Bays & Arnold Timmerman
Tallinn, Estonia

LOE EDASI

Conscious Company Ltd.
t/a The Journey
PO Box 356
Bridgend CF31 9NS
UK
© Copyright 2024, The Journey - all rights reserved.
design by mmp, code by The Journey