Loading...
Facebook Google
X
Stiahnite si
ZDARMA
ukážky kníh
Brandon Bays

Skutočné príčiny vášho ochorenia

Existuje mnoho dôvodov, prečo sa v našej modernej a na rýchle tempo nastavenej spoločnosti mnoho ľudí stýka zo zdravotnými ťažkosťami – zlá strava plná cukrov, vyprážaných jedál z fast foodu, nedostatok pohybu, príliš veľa práce, stres, fajčenie, pitie alkoholu, znečistenie vzduchu a pod. – no v poslednom období a na základe rozsiahleho výskumu Centrum pre kontrolu chorôb v USA odhaduje, že približne 85% chorôb má emocionálny základ.

Emocionálne uzavretie a zdravotné problémy

Zdá sa, že z dlhodobého hľadiska je naše telo negatívne ovplyvnené vtedy, keď potláčame alebo unikáme pred inštinktívnymi emocionálnymi reakciami na životné výzvy. Aby som to vyjadrila čo najjednoduchším spôsobom, keď sa v nás spustí emócia a my si ju dovolíme naplno precítiť, prejde naším telom, zvyčajne veľmi rýchlo a nezanechá po sebe žiadnu stopu. No ak sa uzavrieme pred precítením pocitu a unikneme pred našimi skutočnými emóciami, výsledok je odlišný a pozostatok tohto uzavretia s nami na fyzickej úrovni zostáva a časom môže viesť k negatívnym zdravotným dôsledkom.

Mnoho vedcov a lekárov skúmalo, overovalo a následne podporilo túto premisu. Americká vedkyňa Candace B. Pert, Ph.D., jasne poukázala na to, že potláčanie emócií môže viesť k zablokovaniu konkrétnych bunkových receptorov v našom tele. Tieto bloky potom bránia normálnej, zdravej komunikácii medzi bunkami, poškodzujú mnohé z telesných funkcií, oslabujú naše normálne imunitné reakcie a majú potenciál viesť k chorobe.

Vaše telo je schopné seba uzdravenia

Naopak, keď umožníme našim pocitom a emóciám plynúť prirodzene, bunkové receptory sa otvoria a zostanú odblokované, schopné napomôcť v udržaní dobrého zdravia. Naše telá dokonale disponujú schopnosťou seba uzdravenia a keď s nimi vedome spolupracujeme, vedie to k výnimočným uzdravujúcim výsledkom.

V čase, keď som sa ja sama prirodzeným spôsobom uzdravila, bola som vďačná za prácu Dr. Deepaka Chopru, ktorý spracoval tisícky prípadových štúdií ľudí, ktorí sa prirodzeným spôsobom uzdravili z choroby.

Títo ľudia mali spoločné dve veci. V prvom rade sa vďaka vyššej moci alebo spontánnym spôsobom dostali k nekonečnej múdrosti v našom vnútri, odovzdali sa tej časti, ktorá je zodpovedná za to, že vaše vlasy rastú, vaše oči žiaria a vaše srdce bije.

V druhom rade sa dokázali otvoriť tým bunkovým spomienkam – starým spomienkam na traumu a uzavretie – ktoré boli emocionálnou príčinou fyzickej choroby. A fakt, že sa títo ľudia uzdravili z vážnych chorôb prirodzeným spôsobom bol pre mňa dôkazom, že ľudské telo je schopné takéhoto radikálneho uzdravenia… a tiež to, že bolo možné, aby sa aj moje telo týmto spôsobom uzdravilo.

Uzdravenie pomocou metódy Cesta

S Cestou sa dostanete k potlačeným bunkovým spomienkam a vypustíte uloženú bolesť a traumu. Táto metóda sa nezakladá na viere alebo presvedčení, je založená na priamej skúsenosti, ktorá je dostupná každému, kto je ochotný sa zastaviť, stíšiť sa a pozrieť sa pravdu ukrytú pod kritickou a analytickou mysľou.

Ak ste ochotní jednoducho zastaviť váš príbeh bolesti a utrpenia, odovzdať sa pravde toho, čo práve cítite a zažívate a otvoriť sa nekonečnému potenciálu, ktorým už ste, potom sa bez ohľadu na presvedčenia môžete uzdraviť na bunkovej úrovni.

To, kým skutočne sme, zostáva týmito obmedzujúcimi presvedčeniami, pravidlami, nálepkami alebo predstavami nedotknuté. Tieto veci nás len podmieňujú a nemajú nič spoločné s najhlbšou pravdou o našom neobmedzenom potenciáli.

Cesta je metóda introspektívneho uzdravenia, ktorá sa zakladá na tom, že naše staré, hlboko uložené, neadresované emocionálne problémy sú skutočnou príčinou mnohých našich chorôb, nezdravého správania a stavu. A že naše telá majú fenomenálnu seba uzdravujúcu schopnosť, s ktorou sa môžeme prostredníctvom tých pravých nástrojov spojiť.

Pustiť bolestivú minulosť a privítať svoju skutočnú ženskosť

Čítať viac

Ako prelomiť vzorce nezdravých vzťahov a získať späť svoju seba-hodnotu

Čítať viac

ZISTI VIAC

Conscious Company Ltd.
t/a The Journey

PO Box 356
Bridgend CF31 9NS
UK
© Copyright 2016, The Journey - all rights reserved.
design by MMP, code by The Journey