Loading...
Facebook Google
X
Stiahnite si
ZDARMA
ukážky kníh
Brandon Bays

Pustiť bolestivú minulosť a privítať svoju skutočnú ženskosť

Skutočné príbehy žien, ktoré bojovali s nízkym sebavedomím, úzkosťou, pocitom nehodnosti a napokon sa naučili milovať seba samé a zmenili svoje životy s metódou Cesta.

Konečne som sa začala milovať a prijímať sa ako žena

Dr. Navolina Patnaik, koučka, Bangalore, India

Počas detstva som žila v prostredí emocionálneho a fyzického zneužívania len preto, že som bola dievča. Začala som sa za to, že som dievča, nenávidieť a mala som pocit, že ak by som bola chlapcom, tak by som nemusela takto trpieť. Pocity bezcennosti a nedostatočnosti prevzali nad mojím životom kontrolu. Neustále som bojovala s nevysvetliteľným strachom, pochybnosťami a váhaním. Neustále som sa cítila ako v pasci, akoby som bola uzamknutá vo vnútri nejakej škatule.

Počas prvej Intenzívnej Cesty som zažila ticho, ktoré mi pomohlo začať vnímať moje telo a naozaj sa s ním po prvýkrát spojiť. Začala som sa milovať a naplno sa prijímať ako žena a to mi následne umožnilo vyčistiť moje bloky, obmedzujúce presvedčenia a vzorce správania, ktoré kontrolovali môj život a dostať sa na miesto úplnosti a uzdravenia.

Intenzívna Cesta len pre ženy je hotovým požehnaním! Je to naozaj niečo špeciálne vďaka bezpečiu a objatiu v čisto ženskej energii. Vďaka môjmu kultúrnemu zázemiu a výchove bolo pre mňa problémom hovoriť o svojich osobných záležitostiach pred mužmi. Intenzívna Cesta len pre ženy tento problém rieši. Kolektívna ženská sila nám pomáha vytvoriť objatie plné lásky, intimity a sebavyjadrenia. Tento workshop umožní účastníčkam spojiť sa so svojou ženskou energiou v prostredí plnom starostlivosti a podpory.

Seminár Intenzívna Cesta pre ženy odporúčam všetkým ženám, ktoré chcú svoj život žiť v slobode a v spojení so svojou ženskou podstatou.

Bola som perfekcionistkou snažiac sa robiť všetko správne

Natália Timková, 35, Slovensko

Bola som nešťastná, nespokojná, večne nervózna a úzkostlivá a bojovala som s bulímiou. Svoj život som žila podľa pravidiel a napriek tomu som bola zmätená. Mala som problémy s deťmi, bola som ako bez života – necítila som žiadnu vášeň. Bola som perfekcionistkou a snažila som sa robiť všetko presne tak, ako sa má a nefungovalo to!

Keď som už nevedela, čo s tým, dostala som sa k Ceste. Predtým, než som sa zúčastnila semináru Intenzívna Cesta, som absolvovala niekoľko individuálnych sedení.

Na seminári som si vôbec neuvedomovala seba ako ženu – akoby som neexistovala. S nulovým sebavedomím som bola ako stratené dieťa. Seminár mi pomohol nalomiť mnou utvorené väzenie a otvoril ma možnosti znovu sa zaceliť. Postupom času som za zbavila ďalších vrstiev pravidiel, presvedčení a blokov, do ktorých som sa uzavrela, až kým som neuzrela svoju ženskosť.

Keď ste v spoločnosti iných žien, môžete odhodiť čokoľvek, čím sa snažíte urobiť dojem na mužov. Ste otvorenejšie a ochotnejšie hovoriť o svojich najhlbších pocitoch, máte plné dovolenie vyjadriť sa, plakať, byť sexy, vlastne čokoľvek a všetko je v tomto bezpečnom prostredí možné. Energia je v spoločnosti žien odlišná a vytvára väčší priestor pre zraniteľnosť, čo vám umožní sa odovzdať a uvedomiť si to, aká je MOJA pravda alebo JEJ pravda v mojom vnútri. V tomto dovolení si a prijatí vlastnej zraniteľnosti je zároveň dovolenie prestať predstierať, že som silná. Vedomie, že môžem požiadať o pomoc a podporu. Že nemusím všetko zvládnuť sama a čo je najdôležitejšie, že môžem byť sama sebou. Silná, zraniteľná, ženská, vášnivá, zúrivá ... môžem mať všetky tieto tváre a všetky sú moje, sú vítané a tvoria jedinečný celok, ktorým som.

Intenzívna cesta len pre ženy je dobrým miestom, ako sa pohnúť ďalej, pustiť staré bolesti, uvoľniť staré energetické putá, uvoľniť sa a len BYŤ...

Starostlivosť o potreby druhých ma stála moje zdravie

Bet Diening-Weatherston, 55, Kanada

V roku 2006 mi diagnostikovali in situ melanóm a môj svet sa prevrátil naruby. O niečo neskôr som si prečítala knihu Cesta od Brandon Bays. Aj keď som celkom dobre nerozumela tomu liečivému potenciálu, o ktorom Brandon hovorila, vo svojom vnútri som vedela, že to bolo presne to, čo som potrebovala na to, aby som sa spriatelila so svojimi pocitmi, svojím telom a svojím bytím.

Trvalo mi rok, než som sa zúčastnila jej semináru Intenzívna Cesta v Ottawe, v Kanade. Bolo tam vyše 330 ľudí a tá energia bola taká silná, že som mala chvíľami pocit, že odpáli strechu budovy. Bola som vystrašená, odovzdaná a zároveň nadšená tým, čo ma čakalo. A bez akýchkoľvek pochýb som vedela , že to nebola moja myseľ, čo ma previedla týmito dverami. Niečo vo mne, nazvite to ako chcete, držalo moju ruku a moje srdce v bezpečí, kým som si prechádzala kakofóniou emócií, ktorými som bojovala o život.

Po mnohých procesoch som si uvedomila, že moja bolesť bola pretkaná spoločnou témou a tou boli moje vzťahy k ženám. Ten najdôležitejší vzťah, ktorý som mala/mám so svojou mamou, tvoril základ môjho uzdravenia. Musela som uzavrieť mier so silnými a nátlakovými očakávaniami, ktoré ženy v našej kultúre majú voči sebe. Ignorovanie telesných signálov, keď som sa necítila dobre, predstieranie, že som silná napriek tomu, že som sa bála a starostlivosť o potreby tých druhých na úkor seba ma stálo moje zdravie.

Ženy potrebujú ženy.

Potrebujeme dovolenie jedna od druhej, aby sme mohli byť jemné a nežné, asertívne a priame, bláznivé a nádherné... všetko zároveň. Ženy potrebujú ženy, aby boli pre seba vzájomným povzbudením a chceli to najvyššie a najhlbšie uzdravenie pre seba a tie druhé ženy.

Muži potrebujú, aby ženy boli pravdivé a naplnené, aby sa vyjadrovali naplno a boli šťastné. Muži potrebujú, aby boli ženy vo vzťahu niekým, kto vie, čo chce a potrebujú oporu na tejto ceste intímneho a osobného dialógu o tom, aké je to byť ich ženou.

Deti potrebujú, aby ženy boli naplno prítomné a vedomé si seba samej, aby mohli byť vzorom toho, ako vyzerá sebaúcta, rešpekt a vášeň pre život.

Spoločnosť potrebuje, aby ženy hovorili svoje názory, aby zdieľali svoje skúsenosti a ponúkali kreatívne riešenia na svetové problémy.

Ľudstvo potrebuje, aby ženy viedli, nasledovali, hovorili nahlas a boli tichými poslucháčkami zároveň. Súcit a empatia nie je privilégiom pohlavia a my potrebujeme, aby sa ženy prejavovali naplno a bez strachu z potrestania.

A napokon, ja potrebujem naďalej skúmať to, čo pre mňa znamená byť ženou, dcérou, sestrou, matkou a manželkou. Vytrvať a pravdivo a jasne hovoriť o svojich snoch, túžbach, prispievať ku kráse, ktorou život je, hovoriť z miesta lásky, odpustenia a s ľahkosťou.

Spoločne sme dôležitým a zmysluplným prínosom pre život... A tento prínos vychádza z každej jednej z nás, z každého vzťahu, každého nádychu.

Nech všetky ženy oslavujú krásu, ktorou sú. Nech sa všetky hlasy pozdvihnú a naše srdcia spoja v jedno.

Nevedela som napĺňať svoje potreby a načúvať svojmu vnútornému hlasu

Dana Bucur, 41, Rumunsko

Ako žena som bola expertkou v nadväzovaní vzťahov s druhými, v pomoci druhým dosiahnuť ich ciele, robila som všetko preto, aby som ich urobila šťastnými a počúvala ich životné príbehy. Bola som taká skvelá v starostlivosti o druhých, že som úplne zabudla na seba! Jedného dňa som pocítila, že ma táto hra natoľko zväzuje, že nie som schopná spojiť sa s vlastnou ženskosťou a intuíciou. Nebola som schopná vnímať svoje potreby a načúvať svojmu vnútornému hlasu.

Uvedomila som si, že potrebujem nanovo objaviť to, čo znamená byť ŽENOU (z angličtiny „woman, wo-man“, v rumunčine „femeie“). Úplne som stratila spojenie so svojou ženskou podstatou. Životom som šikovne plávala ako muž, používala som naučené mužské gestá, no keď som sa pozrela do zrkadla, nevedela som, kým som. Kto bola tá žena v zrkadle? A to bol pre mňa kľúčový moment.

Môj život sa úplne zmenil potom, čo som sa zúčastnila Intenzívnej Cesty v Rumunsku. Jasne si pamätám na to prvé ráno, keď môj vnútorný hlas po mnohých rokoch mlčania prehovoril: Si nádherná! Boli to slová, ktoré som nikdy od nikoho predtým nepočula.

Tieto slová ma doslova vystrelili do hĺbky semináru, ktorý mi pomohol otvoriť sa a začať ako žena prekvitať prostredníctvom stíšenia svojej mysle a toho, že som si dovolila vyjadriť dlho zadržiavané pocity či už počas rozhovorov s druhými alebo jemných meditácií počas dňa. To všetko umožnilo môjmu telu, mysli a bytiu sa uvoľniť a prehĺbiť svoju vnútornú cestu, otvoriť sa ešte viac, vyjadriť svoje najhlbšie strachy, hnev a smútok a prepojiť sa so svojou ženskosťou v bezpečnom, milujúcom prostredí plnom podpory.

Seminár Intenzívna Cesta pre ženy vytvára hlboké puto a dôveru, sesterstvo v prijatí a láske, podpore a súcite. Umožňuje otvorenie mysle, prináša nové možnosti a posun vo vedomí tohto sveta. Keď sa ženy zídu pokope a hovoria z miesta pravdy a autenticity, z hĺbky ich prirodzenej ženskej múdrosti, umožňuje to uzdraveniu vplynúť do našich rodín, komunít a sveta.

Z celého srdca vám odporúčam, ak cítite volanie k uzdraveniu, hlbšiemu otvoreniu sa Bohyni vo vašom vnútri a k životu v jeho plnom vyjadrení, choďte na Intenzívnu Cestu. Načúvajte svojmu vnútornému hlasu a rozhodnite sa oslobodiť sa od bolesti, strachu a hnevu.

Predstavte si, aké je to žiť každý moment vo vedomí, že ste krásna, silná, dokonalá Bohyňa bez toho, aby vám to musel niekto povedať. Doprajte si tento dar lásky k sebe, ktorá vychádza z vášho vnútra a vyžaruje navonok.

Moja ženskosť trpela kvôli mojej arogancii

Silvia Kostelná, 39, Slovensko

Život ma priviedol k Ceste práve v čase, keď som už dlhšie riešila otázku svojej zraniteľnosti. Knihu od Brandon Bays som čítala už v roku 2007, na seminár Intenzívna cesta som sa však dostala až keď Brandon prišla prvýkrát na Slovensko, v roku 2013. Nemala som ho v pláne, no našiel si ma v pravý čas. (Vďaka Ti, MILOSŤ!)

Odjakživa som na svojich pleciach cítila bremeno zodpovednosti – potrebovala som byť silným, zodpovedným a rozumným dievčaťom a dcérou. A aj keď som vždy milovala zábavu, ľahkosť a bola som dosť citlivá, svoju jemnejšiu stránku som akosi zanedbávala.

Keď zomrela moja mama, nevedome som svoje pocity zraniteľnosti schovala ešte hlbšie. Svetu som ponúkala a ukazovala silnejšiu verziu seba samej, ktorá sa nezdôverovala, nežiadala o pomoc či podporu. Bolo to akoby som si na čelo dala nálepku „Nevidíte, že ja to všetko zvládam sama?“ Nečudo, že som sa tak často cítila izolovaná a osamelá, aj keď som bola obklopená priateľmi a blízkymi.

Moja ženská stránka kvôli tejto mojej arogancii trpela. Neukazovala som ju nikomu, ani mojim milovaným. Necítila som sa dosť ženská a neznášala som tú slabosť, ktorú som u iných žien videla! Seminár Intenzívnej Cesty a procesy však všetko zmenili. Otvorila som sa svojej zraniteľnosti i sile - a zamilovala som sa do oboch. Vďaka Ceste som odkryla aj príčiny súvisiace s nedostatkom dôvery voči mužom a zahojila viacero rán z pohľadu sebadôvery a vlastnej hodnoty. Cítim sa oveľa ženskejšie a páči sa mi to. V mojom živote je oveľa viac skutočnej radosti a slobody!

Cítim, že Intenzívna cesta pre ženy bude veľmi silná, už sa neviem dočkať tej energie, keď sa na nej stretnú všetky tie matky, dcéry a sestry a spolu sa otvoria do nádhernej nekonečnej múdrosti v ich vnútri! :)

Pamätám sa na to, ako som zo začiatku bola schopná vymieňať si procesy Cesty len so ženami. Vedela som totiž, že sa potrebujem otvárať veľmi jemne, nežne a so súcitom, no zároveň veľmi účinne. Som si istá, že tento seminár ženám umožní zamilovať sa do seba samých a prijať všetko - svoju silu i slabosť, svoju moc i zraniteľnosť.

Odporučila by som ho všetkým ženám, ktoré chcú konečne skoncovať so všetkými tými hrami a sebaobviňovaním, ktoré sú ochotné pozrieť sa dovnútra a nájsť svoju vlastnú pravdu. Matky, dcéry, sestry, priateľky, príďte a pridajte sa, sloboda volá!

Ako prelomiť vzorce nezdravých vzťahov a získať späť svoju seba-hodnotu

Čítať viac

ZISTI VIAC

Conscious Company Ltd.
t/a The Journey

PO Box 356
Bridgend CF31 9NS
UK
© Copyright 2016, The Journey - all rights reserved.
design by MMP, code by The Journey