Loading...
Facebook Google
X

VEDOMÉ VZŤAHY A ŠŤASTIE

Na planéte žije okolo 7,4 miliárd ľudí

Napriek tomu, že na našej planéte žije viac ľudí ako kedykoľvek predtým, ľudia sa, paradoxne, cítia viac osamelí. Je zrejmé, že šťastie nie je o číslach.

Je smutné, že mnohí z nás sme sa stali obeťou rozprávky a dúfame, že jedného dňa príde ten, kto nás zachráni a urobí šťastnými. Naším cieľom je stretnúť našu „spriaznenú dušu“, s ktorou všetky naše problémy zázračne zmiznú. Alebo zastávame rolu záchrancu a chránime druhých od nich samých a od života. Ani jeden z týchto príbehov nevedie k šťastnému koncu. Je potrebné si uvedomiť, že zdravý vzťah „je vnútorným projektom“ a začína nami samými.

Cesta ku šťastiu

V určitom bode v živote pochopíme, že my sami sme zodpovední za svoje vlastné šťastie a uzdravenie. Posilnení touto pravdou sa rozhodujeme z úrovne slobody a učíme sa kráčať v ústrety životným možnostiam, vedení našou vnútornou múdrosťou.

Dovtedy sme v nesúlade so sebou samými a cítime sklamanie a osamelosť

Na jednej strane nám dookola hovoria, že milovať seba samých je nevyhnutné preto, aby sme mali kvalitné vzťahy s druhými. A vzápätí počujeme, že napĺňanie vlastných potrieb je sebecké a narcistické. To vedie k zmätočným presvedčeniam a chaotickému správaniu. Stratíme smer a hľadáme dovolenie a uznanie zvonku, neustále sa snažíme splniť očakávania tých druhých ľudí a nie svoje vlastné. Našou jedinou nádejou je, že ich priania budú zrkadlom našich vnútorných potrieb.

Ak nemilujeme seba samých, nie sme schopní milovať nikoho

Uprednostnenie potrieb druhých pred svojimi vlastnými nám zriedka prinesie skutočný pocit šťastia. Namiesto toho prichádzajú pocity hnevu a horkosti voči tej druhej osobe, ktorá „to nechápe“. Takto vzniká škodlivý cyklus seba týrania a zneužívania druhých.

Problém nastáva, keď sa nás niekto opýta: „Čo ťa urobí šťastným?“ a my na to nevieme odpovedať. Prečo to nevieme? Kedy sme uverili predstave, že druhí splnia každú našu potrebu? Kto vlastne prišiel s myšlienkou, že niekto iný by mohol byť našou lepšou polovičkou?

Odpoveď spočíva v načúvaní vnútornej pravdy

Zväčša sa nestretávame s tým, aby nás niekto podporil v počúvaní svojej intuície a v tom, aby sme sa nechali viesť vnútornou múdrosťou nášho tela. Namiesto toho nám spoločnosť vymýva mozog a programuje nás skrze strach a núti nás veriť cudzím presvedčeniam. To nás odvádza od nášho vlastného vnútorného kompasu.

Naše presvedčenia pochádzajú priamo od:

  • 1. rodiny
  • 2. kultúry
  • 3. náboženstva
  • 4. pohlavia/rodu
  • 5. osobných skúseností
  • 6. médií
  • 7. spoločnosti
  • 8. našich vzorov
  • 9. kolegov
  • 10. priateľov a pod.

Vzťahy sú testom našej vnútornej premeny

Ak odovzdáme všetko rozhodovanie za seba samých do rúk druhým zo strachu, že stratíme ich lásku alebo uznanie, môže nás to značne oslabiť. Preto sú vzťahy akýmsi testom našej sily a odhodlania zmeniť sa, pretože ako súčasť kmeňa musíme zároveň zabezpečiť svoje prežitie.

Maslowova Hierarchia potrieb ilustruje fázy ľudského rastu. Znázorňuje smer, ktorým sa zvyčajne uberá motivácia ľudí, začínajúc fyziologickými potrebami v základni pyramídy:

V PRVOM RADE POTREBUJEME NAPLNIŤ SVOJE ZÁKLADNÉ POTREBY


Poradie týchto inštinktov je u každého z nás odlišné a časom sa mení v závislosti na rôznych faktoroch. Keď sa pozrieme na Maslowovu Hierarchiu potrieb a tieto tri inštinktívne pohnútky, je jasné, že ak nenaplníme v prvom rade svoje základné potreby, nemáme šancu na šťastný vzťah s druhými, nehovoriac o vzťahu so sebou samými.

Ak prežívame vo svojom vnútri konflikt, bolesť, ktorá z toho pramení, preniká do všetkých našich vzťahov a v každom vytvára toxický kokteil pocitov nešťastia.

Na Intenzívnej Ceste sa naučíte, ako sa zamilovať do svojej skutočnej podstaty a zblížiť sa so svojimi potrebami a túžbami, aby ste s určitosťou vedeli, čo vás robí šťastnými a naplnenými.

ZAŽIJETE EFEKTÍVNE OSOBNÉ PROCESY, KTORÉ:

POSTAVTE SEBA NA PRVÉ MIESTO A VYTVORTE S DRUHÝMI VEDOMÉ VZŤAHY

Keď si vytvoríte vedomý systém presvedčení a dáte si plné dovolenie postarať sa o svoje potreby na všetkých úrovniach, môžete mať zdravé a hodnotné vzťahy s druhými.

Váš vzťah so sebou a druhými nemusí byť vzájomne exkluzívny. Nemusíte všetko chápať predtým, než zistíte, ako sa liečiť a rásť spoločne s druhou osobou. Na to, aby ste si vytvorili vedomý vzťah, musí každý z nás robiť rozhodnutia podporujúce svoje vlastné šťastie a naplnenie – a chcieť to isté pre toho druhého.

LÁSKA K SEBE A DRUHÝM ODSTRAŇUJE OSAMELOSŤ

Trojdňový seminár Intenzívnej cesty navždy zmení váš život. Prvým krokom je ochota a odvaha hovoriť pravdu o tom, čo zažívate a vyčistiť si vzťah so svojou minulosťou. Keď uvidíte pravdu cez svetlo vašej vlastnej duše, budete môcť odpustiť sebe i ostatným a navždy uzdraviť všetky aspekty svojho života.

Konečne pochopíte seba samých, a to na úrovniach, o ktorých sa vám predtým ani nesnívalo. A uvedomíte si tiež nepopierateľné prepojenie medzi emocionálnou a fyzickou pohodou a pochopíte ako veľmi jedno ovplyvňuje druhé.

Techniky, ktoré sa naučíte, budú podporovať vaše šťastie, fyzické zdravie, vzťahy, duševné zdravie, duchovné prebudenie a bohatstvo po celý zvyšok vášho života. Všetky tieto aspekty sú vzájomne prepojené a neoddeliteľne spojené. Takže uzdravenie v jednej oblasti spustí uzdravovanie aj v tých ďalších. Keď začnete robiť vedomé rozhodnutia, môžete si konečne začať užívať život naplno.

Je čas prevziať zodpovednosť za svoje vlastné šťastie a rozhodnúť sa vykročiť na cestu k uzdraveniu.

Stiahnite si zdarmaStiahnite si zdarma

ŠPECIÁLNA PONUKA

 

Intenzívna Cesta, 3- denný seminár s Brandon Bays
Bratislava, Slovensko

ZISTITE VIAC

Journey Slovakia, s.r.o.
Podpriehradná 3A
821 07, Bratislava, SR
© Copyright 2019, The Journey - all rights reserved.
design by MMP, code by The Journey